Horká voda v mrazivých měsících škodí vaší pokožce
Zimní období se umí podepsat nejen na naší náladě, ale také na našem zdraví. Pokožce nedělá dobře přecházení z mrazu do tepla. Změny teplot jí totiž vysušují. V zimě se nedoporučuje si umývat ruce a obličej těsně před vycházkou ven. Je dobré počkat alespoň 20 minut a namazat se krémem, který je určený pro toto zimní období.
Promrznete venku, a poté se hned naložíte do horké vany? I když to je velmi lákavé, vysušujete pokožku nejvíce a odstraňujete její přirozenou ochranu.
· Dejte si raději sprchu
· Teplota vody ve sprše nesmí být příliš vysoká
· Nebuďte v teplé vodě déle jak 5 minut
· Horká voda obírá kůži o její přirozenou hydrataci
Mění se fyzický stav vaší pokožky. Rohový vrstva kůže, kterou tvoří odumřelé buňky, váže méně tuku a pak neabsorbuje tolik vlhkosti jako v létě. Pronikají nám do těla více škodlivin, její ochranná funkce je oslabená. Důsledkem je svědění, šupinatost nebo začervenání.
Co nám může pomoci?
Hydratační oleje obsahují vitamíny A, B a E, ty mají velmi dobrý vliv na pokožku a vlasy. Mají regenerační schopnosti a obsahují omega 6 a omega 9 mastné kyseliny. Využijte recept našich babiček a vysušenou pleť promazávejte čistým vepřovým sádlem. Právě sádlo je základem mnoha kosmetických přípravků. Vyzkoušet můžete i některý z doplňků stravy. Suché pleti pomáhá kolagen.
Horká voda v mrazivých dnech škodí vaší pokožce, proto dodržujte těchto pár pravidel. Nebuďte ve sprše příliš dlouho a nemyjte se velmi horkou vodou. Místo agresivních sprchových gelů použijte jemnější prostředek, například sprchový olej. Po umytí ošetřete pokožku regeneračním tělovým mlékem či krémem. Na obličej použijte pleťovou vodu raději bez alkoholu. Jednou týdně naneste i pleťovou masku. Pomůže nám i dodržování pitného režimu. Jaké produkty jsou vhodné zrovna pro váš typ pleti, vám poradí dermatolog. Pokud je vaše pokožka již zanícená, zkuste použít výrobek, který obsahuje dexpantenol.